!-- Google Tag Manager (noscript) -->
Signalo safety
Signalo Safety

Zadzwonimy do Ciebie!

Podaj nam swój numer telefonu a oddzwonimy do Ciebie najszybciej jak to możliwe.

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Signalo Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach.


System bezpieczeństwa podczas załadunku / rozładunku

Proces załadunku i rozładunku samochodów ciężarowych w centrach logistycznych przebiega zwykle pod presją czasu. Pomiędzy kierowcami samochodów i pracownikami platform załadunkowych dochodzi często do błędów w komunikacji.

Prowadzi to do licznych wypadków, które nie tylko są niebezpieczne, ale również powodują przestoje, a tym samym straty czasu oraz pieniędzy.
Można uniknąć tych problemów dzięki naszemu systemowi bezpieczeństwa. Zapewni on właściwą komunikację pomiędzy pracownikami, zabezpieczy przed najczęściej popełnianymi błędami, a także usprawni i przyspieszy proces załadunku i rozładunku pojazdów ciężarowych.ZASADY DZIAŁANIA

System składa się z kilku współpracujących ze sobą urządzeń: panelu sterującego, dwóch par sygnalizacji świetlnych (do zamontowania po jednej na zewnątrz i wewnątrz platformy) oraz elektronicznego klina pod koło ciężarówki.

Kierowca ciężarówki podjeżdżając do platformy załadunkowej nie jest w stanie rozpocząć rozładunku ani załadunku zanim nie zabezpieczy koła swojego pojazdu specjalnym klinem. Kiedy to zrobi, drzwi platformy zostaną automatycznie odblokowane.

Po umiejscowieniu klina pod kołem ciężarówki, sygnalizator świetlny umieszczony na zewnątrz platformy zaświeci się na czerwono jako ostrzeżenie, aby nie uruchamiać pojazdu. Jedocześnie sygnalizator zlokalizowany wewnątrz zaświeci się na zielono, informując pracowników o możliwości bezpiecznego rozpoczęcia załadunku/rozładunku.

Jeżeli kierowca samochodu przedwcześnie usunie klin spod koła, uruchomi alarm dźwiękowy, a sygnalizator zamontowany wewnątrz platformy zaświeci się na czerwono. W ten sposób operator wózka widłowego w zależności od swojego położenia zostanie zaalarmowany o konieczności natychmiastowego opuszczenia naczepy pojazdu lub zakazie wjazdu na nią.

Po zakończonej pracy, operator wózka widłowego naciska odpowiedni przycisk na panelu sterowania co sprawi, że sygnalizator zamontowany na zewnątrz platformy zaświeci się na zielono, informując kierowcę ciężarówki o możliwości usunięcia klina i odjechania.


EFEKTY DZIAŁANIA

  • Jasna komunikacja pomiędzy kierowcą ciężarówki, a pracownikami platformy załadunkowej, eliminująca zagrożenie wypadkami
  • Zapobieganie najczęściej popełnianym przez kierowców i pracowników platformy błędom
  • Łatwy montaż urządzeń i użytkowanie, dzięki systemowi bezprzewodowemu oraz baterii wymagającej wymiany zaledwie raz do roku
  • Wytrzymała konstrukcja klina umożliwia wykorzystanie go do każdego rodzaju pojazdów, bez obaw o jego zniszczenie
  • System współpracuje ze wszystkimi rodzajami elektrycznie otwieranych drzwi, a także nadaje się do wykorzystania w miejscach nie wyposażonych w takie drzwi

Nie dopuść do niebezpiecznych sytuacji!

Wypadki podczas przeładunku towaru są niezwykle częste, a potrafią być groźne dla zdrowia i życia pracowników. Do tego niemal zawsze wiążą się ze zniszczeniem towarów i maszyn oraz powodują przestoje w pracy. Nasz system bezpieczeństwa całkowicie eliminuje ten problem.

Oferta i dane techniczne

Zapraszamy do kontaktu z nami pod numerem telefonu +48 505-319-829.
Chętnie przedstawimy dostępne opcje, pomożemy dopasować najbardziej efektywne rozwiązania i dokonamy wyceny.

Wstępną wycenę można otrzymać również po uzupełnieniu formularza

Zapytanie produktowe

Zachęcamy do uzupełnienia poniższego formularza. Na jego podstawie wstępnie zaproponujemy rozwiązanie i dokonamy jego wyceny. Całość prześlemy na wskazaną skrzynkę mailową. Chętnie też oddzwonimy na wskazany numer telefonu i odpowiemy na wszelkie pytania.

12

Bądź na bieżąco

Otrzymuj regularnie ciekawe artykuły i informacje na temat bezpieczeństwa pracy oraz jego wpływu na efektywność. Bądź na bieżąco z nowinkami technologicznymi.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA oraz Google zgodnie z Polityką Prywatności i Warunkami użytkowania. Korzystamy z informacji zapisanych za pomocą cookies. Cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.