!-- Google Tag Manager (noscript) -->
Signalo safety
Signalo Safety

Zadzwonimy do Ciebie!

Podaj nam swój numer telefonu a oddzwonimy do Ciebie najszybciej jak to możliwe.

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Signalo Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach.


Wirtualne znaki ostrzegawcze do suwnic

Wypadki i kolizje z udziałem suwnic to częsty problem. Czasem w ich efekcie ludzie ulegają poważnym urazom, częściej dochodzi do uszkodzenia maszyny, ładunku lub elementów otoczenia. Zawsze wiąże się to ze stratami, niejednokrotnie dużymi.

Większości z nich można uniknąć oznaczając wyraźnie obszar pracy suwnicy. Dzięki temu piesi i operatorzy innych maszyn będą dokładnie widzieć jaka odległość jest bezpieczna. Operatorzy suwnic będą zaś mieli znacznie lepszą kontrolę nad przemieszczaniem ładunku oraz jego precyzyjnym ustawianiem.ZASADY DZIAŁANIA

Na suwnicy montowane są lampy lub projektor, które wyświetlają na podłożu wyraźny punkt bądź obszar, nad którym aktualnie maszyna się znajduje. Dzięki temu wszyscy pracownicy będący w pobliżu są ostrzegani o zbliżającym się ładunku.

Jednocześnie znacznie poprawia się komfort pracy operatorów suwnic, którzy dokładnie widzą nad jakim obszarem przesuwa się urządzenie. Dzięki temu poprawia się również ich precyzja.

Można ograniczyć się do sygnalizowania suwnicy za pomocą pojedynczego punktu. Rekomendujemy jednak oznaczenie, przy pomocy świetlnych linii lub wirtualnej projekcji, całego obszaru, który wdanym momencie jest strefą zagrożenia.

Zarówno lampy, jak i projektor montuje się bezpośrednio do suwnicy. W przypadku wykorzystania lamp, uchwyt montażowy umożliwia bardzo precyzyjne ułożenie linii ostrzegawczych i dopasowanie ich do indywidualnych potrzeb. Podobnie jest w przypadku projektorów. Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest możliwość wyświetlenia dowolnego znaku, którym oznaczony zostanie obszar, nad którym znajduje się suwnica.


EFEKTY DZIAŁANIA

  • Wyraźne oznaczenie punktu lub obszaru, nad którym w danym momencie znajduje się suwnica
  • Ograniczenie efektu rutyny poprzez stałe zwracanie uwagi na
    aktualną lokalizację przemieszczającej się suwnicy
  • Usprawnienie pracy operatora suwnicy i poprawienie jego precyzji
  • Skuteczne rozwiązanie nawet w warunkach dużego hałasu (wykluczającego zastosowanie sygnałów dźwiękowych)
  • Ostrzeganie o zbliżającym się ładunku, zanim ten pojawi się w strefie bezpośredniego zagrożenia

Inne zastosowanie

Na podobnej zasadzie jak oznacza się za pomocą linii świetlnych obszar działania suwnicy, można wyświetlać strefę bezpieczeństwa wokół innych maszyn przytwierdzonych na stałe w jednym miejscu.

Projektory wykorzystywane do oznaczenia obszaru, nad którym w danym momencie znajduje się suwnica, mogą być również stosowane do wyświetlania na podłożu statycznych znaków poziomych. Jest to bardzo dobra alternatywa dla malowania ich czy wyklejania.Oferta

W naszej ofercie posiadamy kilka wersji opisanych powyżej produktów. Wybór należy uzależnić od indywidualnych potrzeb oraz warunków w jakich mają zostać wykorzystane. Dlatego zapraszamy do kontaktu z nami pod numerem telefonu +48 505 319 829.

Chętnie przedstawimy dostępne opcje, pomożemy dopasować najbardziej efektywne rozwiązania i dokonamy wyceny.

LAMPA DO SUWNIC MXC24

Dane techniczne:

Napięcie:
9-60 VDC
Moc:
72W
Temperatura pracy:
-40 °C to +85°C
Obudowa:
Aluminium
Ochrona:
IP67
Wymiary:
229*98*234 mm
Kolor:
Czerwony / Niebieski
Projekcja:
Linia / punkt

PROJEKTOR 150W

Dane techniczne:

Napięcie:
110-240 VAC
Moc:
150 W
Obudowa:
Aluminium
Waga:
3.7 kg
Wymiary:
400*250*300 mm
Obraz:
Statyczny / Rotacyjny

PROJEKTOR 200W

Dane techniczne:

Napięcie:
110-240 VAC
Moc:
200 W
Obudowa:
Aluminium
Waga:
6.7 kg
Wymiary:
630*270*230 mm
Obraz:
Statyczny / Rotacyjny

PROJEKTOR 300W

Dane techniczne:

Napięcie:
110-240 VAC
Moc:
300 W
Obudowa:
Aluminium
Waga:
6.7 kg
Wymiary:
630*270*230 mm
Obraz:
Statyczny / Rotacyjny

Zapytanie produktowe

Zachęcamy do uzupełnienia poniższego formularza. Na jego podstawie wstępnie zaproponujemy rozwiązanie i dokonamy jego wyceny. Całość prześlemy na wskazaną skrzynkę mailową. Chętnie też oddzwonimy na wskazany numer telefonu i odpowiemy na wszelkie pytania.

18

Bądź na bieżąco

Otrzymuj regularnie ciekawe artykuły i informacje na temat bezpieczeństwa pracy oraz jego wpływu na efektywność. Bądź na bieżąco z nowinkami technologicznymi.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA oraz Google zgodnie z Polityką Prywatności i Warunkami użytkowania. Korzystamy z informacji zapisanych za pomocą cookies. Cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.