!-- Google Tag Manager (noscript) -->
Signalo safety
Signalo Safety

Zadzwonimy do Ciebie!

Podaj nam swój numer telefonu a oddzwonimy do Ciebie najszybciej jak to możliwe.

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Signalo Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach.


System ostrzegania przed kolizją

Wszędzie tam, gdzie pracują ciężkie pojazdy, zdarzają się kolizje maszyn i potrącenia pieszych. Wiele z nich kończy się dla pracowników poważnymi urazami, a nawet śmiercią. Straty spowodowane zniszczeniem pojazdów, towarów i przestojami w pracy, również są dotkliwe.

Ograniczać ilość niebezpiecznych sytuacji można poprzez edukowanie zarówno kierowców, jak i pracowników pieszych. Niestety w praktyce to nie wystarcza. Podczas wykonywania obowiązków służbowych każdy jest skupiony nad wykonaniem własnych zadań, a to w naturalny sposób ogranicza czujność i spostrzegawczość. Nasz system ostrzegania przed kolizją skutecznie rozwiązuje ten problem.


ZASADA DZIAŁANIA

Podstawą działania systemu są urządzenia zwane transponderami, które na bieżąco komunikują się ze sobą, mierząc dokładną odległość od siebie nawzajem. Kiedy zbliżą się do siebie, alarmują o tym pracowników. Urządzenia pozwalają na dokładne określenie przy jakich odległościach mają włączać sygnały ostrzegawcze.

W przypadku pojazdów, transponder mierzący odległości od pieszych i innych ruchomych maszyn montowany jest na dachu. W kabinie kierowcy znajduje się urządzenie, które wydaje ostrzeżenia głosowe i świetlne. Są one różne w zależności od tego, czy zbliża się inny pojazd, czy też pieszy.

Transpondery dla pracowników pieszych mają niewielkie rozmiary, dzięki czemu z łatwością można je przyczepić do kasku, opaski na rękę, smyczy lub innych elementów garderoby. W przypadku kiedy zbliża się jakiś pojazd ostrzegają one sygnałem dźwiękowym i wibracjami. Istnieje również możliwość takiego ustawienia urządzeń, aby alarmowały kiedy pracownicy zbliżą się do siebie na określoną odległość. Jest to doskonałe rozwiązanie ułatwiające utrzymanie dystansu społecznego w czasie pandemii.

System umożliwia również oznaczenie niebezpiecznych miejsc, takich jak „ślepe punkty”, w których pojazdy mogą się pojawić nagle zza rogu . W widocznym miejscu montuje się koguta sygnalizacyjnego, który wydaje alarm dźwiękowy i świetlny za każdym razem, kiedy zbliży się do niego jakiś pojazd.


EFEKTY DZIAŁANIA

 • Ograniczenie do minimum kolizji pojazdów i wypadków z udziałem pieszych
 • Oszczędność pieniędzy dzięki ograniczeniu częstotliwości uszkodzeń pojazdów i towarów, a także przestojów w pracy
 • Zwiększenie efektywności pracy, dzięki podniesieniu poczucia bezpieczeństwa pracowników
 • Ułatwienie pracy kierowców pojazdów
 • Ograniczenie efektu rutyny, dzięki bieżącym ostrzeżeniom podczas zbliżania się na niebezpieczną odległość do pojazdów i pieszych
 • Możliwość zastosowania systemu w wielu miejscach m.in.: magazyny, fabryki, place budowy, tartaki, miejsca wydobycia, porty i wiele innych
 • Duża elastyczność pracy, dzięki możliwości modyfikowania odległości, przy których włącza się alarm (od 1 do 30 metrów)
 • Wysoka precyzja działania urządzeń (do 10 centymetrów)

INNE ZASTOSOWANIA

Możliwości opisanego tutaj systemu wykraczają daleko poza ostrzeganie przed kolizją. To rozwiązanie sprawdzi się we wszystkich sytuacjach, w których potrzebne jest zachowanie odstępu pomiędzy pojazdami, maszynami czy ludźmi. Poniżej przedstawiamy kilka przykładów zastosowań naszego systemu, ale jest ich znacznie więcej.

 • Zachowanie dystansu społecznego – transpondery ostrzegają pracowników, sygnałem dźwiękowym i wibracjami, w przypadku zbliżenia się do siebie na niedozwoloną odległość.
 • Kontrola dostępu – drzwi do budynku lub pomieszczenia otwierają się automatycznie tylko w przypadku, kiedy podejdzie do nich pracownik z transponderem. Nie otworzą się, jeżeli w pobliżu będzie więcej niż jedna osoba.
 • Automatyczne spowalnianie wózków widłowych i innych pojazdów, w pobliżu miejsc wymagających wzmożonej ostrożności (skrzyżowania, zakręty itp.)
 • Zachowanie limitu osób przebywających w pomieszczeniu – urządzenie sygnalizuje alarmem dźwiękowym i świetlnym, jeśli w pomieszczeniu przekroczona zostanie dopuszczalna ilość osób.

OFERTA I DANE TECHNICZNE

Zapraszamy do kontaktu z nami pod numerem telefonu +48 505-319-829. Chętnie przedstawimy dostępne opcje, pomożemy dopasować najbardziej efektywne rozwiązania i dokonamy wyceny.

Wstępną wycenę można otrzymać również po uzupełnieniu poniższego formularza

Zapytanie produktowe

Zachęcamy do uzupełnienia poniższego formularza. Na jego podstawie wstępnie zaproponujemy rozwiązanie i dokonamy jego wyceny. Całość prześlemy na wskazaną skrzynkę mailową. Chętnie też oddzwonimy na wskazany numer telefonu i odpowiemy na wszelkie pytania.

6

Bądź na bieżąco

Otrzymuj regularnie ciekawe artykuły i informacje na temat bezpieczeństwa pracy oraz jego wpływu na efektywność. Bądź na bieżąco z nowinkami technologicznymi.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA oraz Google zgodnie z Polityką Prywatności i Warunkami użytkowania. Korzystamy z informacji zapisanych za pomocą cookies. Cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.